Влогърът Флора разби Костадинов – ето как нарушава собствения си проектозакон

Известният влогър и водещ в БНТ Флора Стратиева разби лидера на „Възраждане“ Костадин Костадинов. Тя нагледно показа как той самият нарушава проектозакона си за чуждите агенти в България.

Ето какво написа Флора:

„Преди два дни попитах дали парите, които получавам от YouTube канала си, биха ме направили агент според законопроекта на „Възраждане“.

Както се оказва – отговорът е да.

Но всъщност аз не питах за себе си. Щом законът важи за мен, то означава, че би важал и за друг човек, който изкарва пари от американската корпорация Alphabet, компанията собственик на YouTube и Google.

Този друг човек е Костадин Костадинов.

Каналът на Костадин Костадинов в YouTube има 72 хил. последователи и 21.7 млн. гледания. По-важното обаче е, че той е монетизиран – когато влезете в някое негово видео, ви се пуска реклама. Например ето тази реклама на Бил Гейтс. Да, Бил Гейтс рекламира върху видеата на Костадинов. Костадинов печели пари от тези реклами. Гарантирам ви, че 21.7 млн. гледания се равняват на повече от 1000 долара.

С други думи, по класификацията на законопроекта на „Възраждане“, Костадин Костадинов би трябвало да се регистрира като агент.

Американски агент, платен от американска корпорация.

И като такъв, отново, според собствения му законопроект, не би трябвало да има право да се занимава с политически дела.

Не пиша нищо от това като заяждане. Просто, както самият Костадин Костадинов често казва, законите са за всички.“

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК

Последвайте ни в Telegram ТУК

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *