Един от най-известните ММА бойци на България Станислав Недков – Стъки заплаши протестърите със саморазправа, ако те не освободят блокираните от тях кръстовища.
Стъки, който е съпруг на бившата депутатка Юлияна Дончева, публикува гневен пост в социалната мрежа „Фейсбук“. В него той напомни и за случая с атакуваната от протестъри жена, чийто автомобил бе изпотрошен в момент, в който тя вози двете си деца.
Недков, който има записана победа в най-престижната ММА организация UFC, бе пределно ясен – той ще „организира движение, с което да осигури спокойствието на гражданите“. Каквото и да означава това.
Ето какво написа Недков в социалната мрежа:
„ДА ОСКВЕРНИШ ГЕРБА И ДА ПРЕТЕНДИРАШ ЗА МОРАЛ!
Държавата и МВР са абдикирали от задълженията си!!!
Днес всеки може да отиде пред която сграда си хареса и да започне да хвърля яйца, домати, пилешки бутчета и каквото още пожелае.
Всеки може на всяко кръстовище или централен булевард, да опъне палатка или хавлия да се попече, ако реши примерно, че морето му е далече. И ако случайно някоя майка направи грешка да вози децата си по същия булевард, да и натрошат колата, защото е провокатор. Навсякъде по света, когато се прави опит за преврат, първо се атакуват държавната телевизия и радио.
Това, което се случва в държавата ни тия дни е абсурдно! Бяха осквернени сградите на Народното събрание, МВР, БНТ, КПКОНПИ и др.
Крайно време е институциите в страната, да започнат да изпълняват задълженията си, и да не допускат няколко тюфлека, наричащи се БОЕЦ и Платеното трио, всеки ден да оскверняват държавни институции и министерства!
Не съм член на никоя партия и нямам против протестите, стига те да са мирни и цивилизовани. В момента те не са, затова призовавам държавата да вземе мерки до няколко дни и да озапти тия диваци!
В противен случай аз ще организирам движение, което да върне реда в столицата ни и да осигури спокойствието на българските граждани!“.
